uto. okt 19th, 2021

Međunarodna konferencija: Položaj policijskih sindikata u BiH u odnosu na region

SARAJEVO, (Patria) – Sutra 30. novembra u Parlamentarnoj skupštini BiH, sa početkom u 10,00 časova u organizaciji Sindikata SIPA-e bit će održana Međunarodna konferencija policijskih sindikata na temu “Položaj policijskih sindikata u BiH u odnosu na region” na kojo će učešće uzeti predstavnici policijskih Sindikata svih kantonalnih i entitetskih MUP-ova te predstavnici policijskih Sindikata Slovenije, Hrvatske, Srbije, Crne Gore i Makedonije.

U drugom dijelu konferencije policijski Sindikati će raspravljati o novom prijedlogu Zakoba o PIO-u FBiH te donijeti zajedničke zaključke o svim daljim aktivnostima.

Otvaranju konferencije u 10,00 sati će prisustvovati i ministar sigurnosti gospodin Dragan Mektić, dok je u 10,45 sati planirano obraćanje medijima od strane predsjednika Sindikata.