sri. maj 1st, 2024

Zakazana 33. sjednica Vijeća ministara Bosne i Hercegovine

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine je za srijedu 20.12.2023. godine zakazalo 33. sjednicu za koju je između ostalog predloženo razmatranje Informacija o potrebi korekcije radnog vremena u institucijama Bosne i Hercegovine te Informacija o tijeku postupka kolektivnog pregovaranja i sklapanja Kolektivnog ugovora između uposlenih u institucijama Bosne i Hercegovine i Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i Prijedlog odluke o imenovanju Tima za pregovore o sklapanju Kolektivnog ugovora .

Prema ranije dostupnim informacijama sve institucije i predstavnici Sindikata su se usaglasili o potrebi izmjene radnog vremena sa sadašnjih od 09 do 17 na novo radno vrijeme od 08 do 16 sati a koje bi ukoliko Vijeće ministara prihvati informaciju i donese Odluku bilo u primjeni od 01.01.2024. godine.

Također, reprezentativni Sindikati očekuju da će na ovoj sjednici biti prihvaćena i informacija o tijeku postupka kolektoivnog pregovaranja te imenovan pregovarački tim isred Vijeća ministara Bosne i Hercegovine.