pon. jul 26th, 2021

II. Mjesto na Međunarodnim sindikalnim sportskim igrama u Rovinju

Sindikat SIPA na poziv Nezavisnog sindikata djelatnika MUP-a Republike Hrvatske uzeo je učešće u XIX. sportskim igrama međunarodnog karaktera koje se održavaju od 10. 06. do 13. 06. 2020. godine (četvrtak-nedjelja) u turističkom kompleksu hotela „RESORT AMARIN“ u Rovinju.

Na sportskim igrama učestvuju policijski sindikati Hrvatske, Slovenije, Srbije, Crne Gore, Makedonije i Bosne i Hercegovine koju predstavlja Sindikat SIPA.

Takmičenje se održava u sljedećim disciplinama: mali nogomet, odbojka na pijesku, odbodbojka žene, street bal-basket muškarci, kuglanje, tenis, stolni tenis, streljaštvo (zračna puška), pikado, šah.

Malobrojna ekipa Sindikata SIPA-e uzela je učešće u takmičenju u disciplinama odbojka na pijesku, pikado, stolni tenis.

Ekipa Sindikata koja se takmičara u odbojci na pijesku pokazala je veliku požrtvovnost te je svojim nesebičnim zalaganjem uspjela doći do finala gdje je izgubila od ekipe Slovenije čime je zauzela II. mjesto.

Predstavnici Sindikata SIPA su dostojanstveno predstavili Sindikat SIPA te Bosnu i Hercegovinu.

Učešće naših članova na Međunarodnim sindikalnim sportskim igrama podržala je ASA banka d.d. Sarajevo.